Portal - Piwniczna - Zdrój
Strona główna / Wydarzenia
Czwartek - 16 sierpnia 2018 Joachima, Nory, Stefana     
RODO
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
Grono Pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Statut Szkoły
Oddziały gimnazjalne
Oddział Przedszkolny
Z kart historii
O patronie
Wydarzenia
Rada Rodziców
Kalendarz 2017/2018
Wykaz programów nauczania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Odblaskowa Szkoła
Biblioteka
Zuchy
ZHP
SKO
MAITRI 2017
Projekt: Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe w klasie I
Świetlica profil.-wych.
Najlepsi uczniowie
Konkursy
Galeria
Kontrola rodzicielska
Pomocne strony
Strony dla nas
Linki
Prosimy o wpis
polski
Z życia szkoły...

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku to oficjalna data uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Radość uczniów przed rozpoczynającym się czasem wolnym, dała się słyszeć  w salach lekcyjnych i na korytarzach. Świadectwa z paskiem i bez, w większości ambitne i wypracowane, ale czasem i takie „na luzie”, jak uczniowie i uczennice z indywidualnym zaangażowaniem w naukę. Wiele nagród, jakie otrzymali  wychowankowie klas I-VII i gimnazjum, świadczą o ambicjach wielu dziewcząt i chłopców. To dobrze. Szkolny rok minął bezpiecznie i to najważniejsze. Życzenia p. Dyrektor Bożeny Maślanki i wychowawców płynęły jednym tonem: radosnych i bezpiecznych wakacji… i tak trzymajmy!

Zakończenie roku szkolnego - klasy I - III oraz przedszkole - KLIKNIJ
Zakończenie roku szkolnego - klasy IV - VII - KLIKNIJ


 


 

Włączamy się w ogólnopolską akcję

„Jak nie czytam, jak czytam”

 

8 czerwca o 10.00 nasza szkoła włącza się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania. W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach lub poza nimi i będą wspólnie czytać. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzą niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, wskazanie na to, że czytanie jest modne, ważne, prowadzi do wiedzy i rozwoju osobistego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Wielkie czytanie będzie miało u nas miejsce na boisku szkolnym w piątek 8 czerwca o godzinie 10:00. 


Zapraszamy do GALERIINiezwykły gość, niezwykły dar…

To już 7 bajkowy rok w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju. Dzień Dziecka odświętny jak wszędzie, ale z wyjątkowym  darem, który swoim podopiecznym ofiarowali nauczyciele. Sympatyczna  bajeczka: „Calineczka”, radosna i spontaniczna, czarowna i zaskakująca, przywołała uśmiech na twarzach dzieci i rodziców. Rozbudziła ciekawość i dumę podopiecznych, w momencie, gdy na scenie pojawiła się „nasza pani”.  Szanowny Pan Andersen byłby dumny z takiego wykonania. Grono nauczycieli, na czele z p. dyrektor Bożeną Maślanką, nie boi się wyzwań scenicznych. To przecież momenty, podczas których budujemy swój autorytet u wychowanków, poprzez umiejętność pokazania im radości życia i radości obdarowywania podarkami, wypływającymi prosto z serca – podkreśla pomysłodawczyni i reżyser bajek, p. Małgorzata Kędzierska. Podążajmy za marzeniami dzieci, ale również za swoimi. Przecież złota korona na głowie i czarodziejskie ziarenko jest w zasięgu ręki każdego, trzeba tylko chcieć.
XIV Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

W dniach 18- 20 maja w Elblągu koło SKKT przy Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju uczestniczyło w XIV Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Wiejskiej, gdzie zajęliśmy I miejsce z pośród kilkunastu drużyn z całej  Polski. Zwiedziliśmy Malbork, Żuławy Elbląskie, Park Leśny Bażantarie. Braliśmy udział w konkursie wiedzy i prezentacji naszego regionu. Byliśmy najlepsi, pokonalismy wszystkich naszym śpiewem, strojem i wiedzą. Opiekun koła Magdalena KucabaRok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łomnicy Zdroju w nowej odsłonie.


W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy happening w Krakowie. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie 26 kwietnia na krakowskim rynku zaśpiewaliśmy piosenki patriotyczne. Miejsce projektu nieprzypadkowe, bo przed pomnikiem Adama Mickiewicza spotkali się Krakowiacy i Górale. Zaraz po wysłuchaniu południowego hejnału uczniowie rozpoczęli minispektakl uliczny. Zwrócili tym samym na siebie uwagę ludzi zgromadzonych nie tylko przed Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Wśród nich byli licznie spacerujący cudzoziemcy. Barwnymi strojami i głośnym góralskim śpiewem oczarowali przypadkowych zebranych. Happening powstał jako wynik wspólnej pracy nauczycieli różnych przedmiotów (języka polskiego, historii, muzyki i języka angielskiego) przy aktywnym, współuczestniczącym udziale publiczności.

Gimnazjaliści z Łomnicy Zdroju mają już w swoim dorobku inny rodzaj współczesnego happeningu. Była nią akcja typu FLASH MOB. Wykonanie bożonarodzeniowego, świątecznego flash mobu w jednej z sądeckich galerii aktywizowało i dało możliwość uczestniczenia w wydarzeniu praktycznie każdemu.

Organizatorem akcji była p. Beata Miechurska – opiekun samorządu szkolnego. Opiekę muzyczną sprawowała p. Joanna Gumulak.

 


Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆKochanym Babciom i Dziadkom…

W styczniowy poranek 2018 roku, lekki śniegiem i mrozem, Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju wypełniła się uroczystym gwarem eleganckich przedszkolaków i dzieci z oddziałów „0”, którzy oczekiwali na przyjście ukochanych Babć i Dziadków.

Tradycją już jest, że właśnie najmłodsi przedstawiciele szkoły podejmują drogich Dziadków  słodkim poczęstunkiem i ciepłym słowem w dniach poprzedzających to piękne święto. Tradycji i tego roku stało się zadość. Urocze dzieciaki przygotowały pod opieką swoich Wychowawców radosny program artystyczny. Nie zabrakło piosenek, wierszyków, scenek, tańców i pląsów. Nie zabrakło też uśmiechu i łez, przytulania, całusów i ciepłych, szczerych spojrzeń w oczy. Zimowa aura powiała wiosną, ciepłem serc i wzruszeniami, jakich tylko rozkoszne wnuki są w stanie dostarczyć kochanym Babciom i Dziadkom.

Po niezapomnianych występach wszyscy zasiedli do słodkiego stołu, aby rozkoszować się, nie tyle pysznościami, przygotowanymi przez niezawodnych rodziców, lecz chwilami, pełnymi uczucia i wdzięczności, dających wszystkim siłę do życia.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które budzą ciepłe wspomnienia u wnuków, tych, które niezgrabnie drapią się na kolana Dziadków, by przytuleni zasnąć w Ich ramionach i tych, którzy w dorosłym już życiu wspominają najukochańsze, rozpieszczające serca Babć i Dziadków. To również święto, które przypomina rodzicom naszych rodziców, że są niezastąpieni w dawaniu radości, czułości i bezpieczeństwa…Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe, 

czyli z robotyką za pan brat.

 

Od października 2017 roku w naszej szkole realizowany jest projekt: Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.

W projekcie, oprócz naszej szkoły bierze udział 18 szkół podstawowych z dziewięciu gmin powiatu nowosądeckiego. Głównym celem projektu jest nabycie/podniesienie kompetencji TIK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne)  nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz osób dorosłych z terenów wiejskich i wiejsko – miejskich powiatu nowosądeckiego.

Zajęcia praktyczne realizowane są, wg ustalonego harmonogramu, w wymiarze 4 godz. dydaktycznych w tygodniu, od października 2017 do stycznia 2018. Bierze w nich udział 16 uczniów klasy I. Dziewczynki i chłopcy wykorzystują podczas zajęć innowacyjny sprzęt – roboty, tablety oraz materiały dydaktyczne. W kwietniu 2018 roku, w ramach projektu, odbędzie się wycieczka do krakowskiego Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

Po zakończeniu działań projektowych pozyskane roboty, gry logiczne i zestawy wprowadzające w świat robotyki, będą wykorzystywane podczas zajęć programowych.

Zdobywaniu umiejętności wczesnego programowania towarzyszy w tym przypadku radość i zabawa. I dobrze, bo poprzez zabawę pierwszaki nauczą się najwięcej.

W ramach projektu zakupiono dla szkoły sprzęt teleinformatyczny oraz materiały dydaktyczne na kwotę 12.544,01, a także pokryto koszt szkolenia specjalistycznego  podnoszące kompetencje cyfrowe w zakresie programowania, dla nauczyciela prowadzącego zajęcia. W naszej szkole zajęcia te realizuje p. Małgorzata Miczulska.

 


Zapraszamy do GALERII

Z kolędą u przedszkolaków

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju uczęszczający na zajęcia nauki gry na akordeonie i keyboardzie zagrali kolędy dla przedszkolaków. Nie zabrakło pytań o powód dla którego śpiewamy kolędy. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z odpowiedziami. Bardzo dobrze również znały teksty tradycyjnych polskich kolęd i chętnie prowadziły w śpiewie przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu. Instrumentaliści wtórowali przedszkolakom tworząc akordeonowe tło ale również specjalnie dla nich zagrali wybrane kolędy solo m.in. takie  jak: ,,Gdy się Chrystus rodzi ,,Dzisiaj w Betlejem,  ,,Do szopy, hej pasterze”,  ,,Wśród nocnej ciszy,  itp.

Repertuar kolęd pod  specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie: Beata Gumulak z klasy V (keyboard), Kacper Gumulak z klasy IVa (akordeon), Igor Żywczak z klasy IVa (akordeon), Piotr Cięciwa z klasy IVa(akordeon) oraz Tomasz Wnęk z klasy VI. (akordeon). Spotkanie nie udałoby się bez wokalnego wsparcia Martyny Sztuczki uczennicy klasy IV, która prowadziła w śpiewie przedszkolaków. Martyna poza talentem wokalnym uczęszcza również na zajęcia gry na akordeonie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Przemysław Lis,

nauczyciel muzyki

        Czekając na Boże Narodzenie


Społeczność Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju, spotkała się w ostatni szkolny piątek na świątecznym apelu, by w życzeniowym  nastroju przeżyć chwile u Jezusowego Żłóbka. Nie zabrakło światełka, które przyniosło nam betlejemskie ciepło.

To szkolna tradycja, by przed nadchodzącymi świętami spotkać się w gronie koleżanek, kolegów, współpracowników, wyciszając się nastrojowo i złożyć ciepłe życzenia. Serdecznymi, głębokimi myślami powitała wszystkich prowadząca to spotkanie Siostra Bernadeta.

Tegoroczny apel przeżyty został we wspólnocie Maryi z Jezuskiem, Józefa, aniołów, pasterzy i królów, którzy przedstawiając jasełkowe sceny wprowadzili w świąteczny nastrój. To uczniowie klasy I, śpiewanymi kolędami, dialogami i samą grą, zaangażowali uczniów i nauczycieli, a także rodziców w głębokie, choć mające nadejść dopiero za kilka dni,  Boże Narodzenie.

Pani dyr. Bożena Maślanka złożyła wszystkim ciepłe, serdeczne życzenia. Ten czas, który nadchodzi, to  ważne chwile szczególnie dla naszych rodzin. Lecz jest to również moment, serdecznego spojrzenia na wszystkich, z którymi spotykamy się każdego dnia.

Nie mijajmy obojętnie takich wspólnych spotkań. Traktujmy je jak dar przebywania z innymi i przekazania dobrego słowa, na brak którego, cierpi współczesny świat.Zapraszamy do GALERIIApel Serca


Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju, włącza się w kolejny etap Duchowej Adopcji Serca dziewczynki z Kongo, Uwimany Karegei, podejmując się dalszej finansowej i modlitewnej opieki, już na etapie szkoły średniej. Dotychczas, od roku 2010, dziewczynka wspierana była na poziomie szkoły podstawowej. Przed nami kolejne wartościowe lata niesienia pomocy Uwimanie.

Od 1 września 2017 roku w akcję włączyli się wszyscy uczniowie szkoły. Zaangażowanie wiąże się z przekazywaniem groszowych, miesięcznych składek przez każdego ucznia. Zebrana kwota zostaje przekazana do biura adopcyjnego w Lubelskiej Kurii, a stamtąd dalej do Afryki, jako finansowe wsparcie określonego celu. Pomoc ta jest niezwykle ważna. Pozwala edukować dzieci i młodzież, na poziomie podstawowym i średnim, co pozwala wydostać się młodzieży z trudnych, biednych, często bratobójczych terenów afrykańskich wiosek. To okno na świat dla dziewcząt i chłopców, którzy chcą uciec od ubóstwa i niebezpieczeństw.

Aby przybliżyć uczniom trudny i wrażliwy temat pomocy dla ubogich, w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju organizowane są Apele Serca. To klasowe spotkania opowiadające o niełatwym życiu rówieśników, zamieszkujących biedne i niebezpieczne tereny Afryki. Przygotowane prezentacje multimedialne pozwalają w sposób obrazowy dotrzeć do świadomości dziewczynek i chłopców i uwrażliwić Ich na konieczność niesienia pomocy innym, bo przecież nie żyjemy tylko dla siebie.


Akcja charytatywna "Serce - Sercu"


„Człowiek jest wielki,

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

JAN PAWEŁ II

 

 Uczniowie  Gimnazjum i Szkoły Podstawowej  w Łomnicy Zdroju zostali wolontariuszami Akcji "Serce - Sercu".

W ramach pomocy społecznej Fundacja Sądecka co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizowała zbiórkę żywności dla najuboższych. Przy koszach rozstawionych w supermarkecie Tesco i Biedronka w Piwnicznej - Zdroju  dyżurowali uczniowie  naszej szkoły  współpracujący z Fundacją. Klienci, wchodzący do sklepu, otrzymali od młodzieży ulotki informujące o celu akcji "Serce - Sercu", a po zrobieniu zakupów dzielili się z najuboższymi zakupionymi artykułami spożywczymi. W koszach opatrzonych czerwonymi serduszkami lądowały artykuły spożywcze m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze i herbata.

Po przeprowadzonej zbiórce, wolontariusze pomagali w pakowaniu paczek żywnościowych, które tuż przed Wigilią trafiły do najbardziej potrzebujących, wielodzietnych rodzin, osób samotnych i chorych.  Nie trzeba tłumaczyć z jaką radością witani są kurierzy Fundacji Sądeckiej. W wielu domach to właśnie te paczki są podstawą stołu wigilijnego.

 Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy dar! 

Koordynator akcji szkolnej p. Beata Miechurska. 

Zapraszamy do GALERII

"Byłeś wolontariuszem akcji Serce-Sercu? Znajdź się na zdjęciach"-odnośnik do artykułu z portalu sadeczanin.infoPierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju dołączyły do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to program edukacyjny o charakterze społecznym organizowany cyklicznie począwszy od roku szkolnego 2009/2010. Obejmuje on corocznie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce.

 

Dzieci chcą się uczyć, jak być bezpiecznymi w domu i poza nim, jak unikać różnych zagrożeń i być czujnymi w życiu codziennym.  W październiku odbyło się już spotkanie z p. Policjantem, podczas którego dziewczynki i chłopcy pozyskali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz będą ją utrwalać w życiu codziennym. Pomoże im w tym książeczka, przygotowana specjalnie na użytek tej ogólnopolskiej akcji. Uczniowie będą również wdrażani do udzielania pierwszej pomocy. Finałem i podsumowaniem zdobytej wiedzy będzie udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który już niebawem. 

Ślubujemy …

 

27 października 2017 roku kolejna gromadka pierwszoklasistów została oficjalnie przyjęta do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju.

 

24 uśmiechniętych dziewczynek i chłopców przyrzekało na szkolny sztandar pilnie i sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków. Ceremonii pasowania dokonała dyr. szkoły p. Bożena Maślanka, która w ciepłych słowach dodała  pierwszakom otuchy na kolejne lata nauki. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy, pani Małgorzaty Miczulskiej obejrzeli zaproszeni na tę uroczystość rodzice, nauczyciele i uczniowie. Takty  poloneza, które tanecznym krokiem prowadziły tancerzy,  brzmiały dźwięcznie i dostojnie. Szeptane poetycko słowa budziły uśmiech na twarzach gości, a sam moment Ślubowania dostarczył niezapomnianych emocji wszystkim, a zwłaszcza pierwszakom. Rodzice obdarowali pierwszaków pamiątkowymi upominkami, a uczniowie klas trzecich wręczyli młodszym kolegom wykonane przez siebie niespodzianki.Te radosne chwile z pewnością zostaną miłym wspomnieniem pierwszych szkolnych lat. Dziś przeżywane bardzo emocjonalnie, kiedyś, podczas wertowania rodzinnego albumu, pamiętane będą z rozrzewnieniem.

Życzymy pierwszakom, wielu radosnych chwil  podczas czekających ich wielu lat nauki. Życzymy dzielnego mierzenia się ze szkolnymi obowiązkami w (już) ośmioklasowej szkole podstawowej.

Zapraszamy do GALERII
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju.

18 października 2017 roku piękne jesienne przedpołudnie upłynęło uczniom klas I-III na miłymi i pouczającym spotkaniu z aspirantem sztabowym p. Rafałem Maciakiem, reprezentującym Posterunek Policji w Piwnicznej Zdroju.

Bezpieczeństwo to sprawa pierwszej wagi, jeżeli chodzi o dzieci. Dlatego każdego roku, właśnie jesienną porą,  szkolne mury goszczą policjantów. Tegoroczne spotkanie poruszało wiele ważnych spraw, od przepisów ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, poprzez bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi po ostrożne i właściwe korzystanie z Internetu. Po wysłuchaniu prelekcji, uczniowie zadawali wiele pytań. Wszystkie spotkały się z rzeczową odpowiedzią. Dzieci z uwagą słuchały konkretnych przykładów należytego zachowania się podczas pracy i zabawy. Bardziej rozmowne dziewczynki i chłopcy nie omieszkali pochwalić się swoimi bohaterskimi „bezpiecznymi” wyczynami. Wszystko jednak było pod kontrolą.

Nie zabrakło radosnych, drogowych piosenek i życzeń dla Pana Policjanta, który na pamiątkę od dzieciaków i wychowawców otrzymał symbolicznego aniołka. Mamy nadzieję, że ten aniołek będzie dobrym opiekunem podczas wypełniania służbowych, niełatwych i często niebezpiecznych obowiązków. Bo przecież życie policjanta nie płynie tylko na szkolnych pogadankach, prawda? 


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Ojczyzna niejedno ma imię”

22 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju odbyło się uroczyste Święto Patrona Szkoły-9 Kompanii 3 Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. To kompania, która pod dowództwem majora Juliana Zubka zapisała bohaterskimi kartami, wojenny, beskidzki szlak.

Odbywająca się wrześniową porą uroczystość mają swój początek na Hali Łabowskiej, gdzie przy pomniku upamiętniającym bohaterskie walki oddziału „Tatara” z hitlerowskim najeźdźcą, gromadzą się od wielu lat żyjący partyzanci, Ich rodziny, przedstawiciele środowisk oświatowych, władze Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, a także młodzież na czele z harcerzami i inni goście. Obchody dnia następnego połączone są ściśle ze świętem szkoły i podejmują w wielu aspektach tematykę związaną z oddziałem „Tatara”, od czasów wojny po dni współczesne. Tradycją już jest, że msza św. z patriotyczną homilią inauguruje obchody tego patronalnego święta. Później Apel Poległych i patriotyczna akademia w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem nauczycieli. W ciepłych słowach, zwracając się do zebranych gości, dyr. Szkoły Pani Bożena Maślanka, podkreśliła siłę wychowania patriotycznego w polskich szkołach i konieczność przekazywania młodemu pokoleniu trudnych, historycznych prawd:  „Odległość czasowa nie zwalnia nas z obowiązku wierności naszemu pamiętaniu. Przeciwnie, to właśnie czas uczy nas szacunku, do tamtych chwil, szacunku dla tamtych ludzi i upomina się o wierność patriotycznym ideałom”. Obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, Pan Zbigniew Janeczek, podziękował wszystkim zebranym, za kultywowanie,  poprzez pamięć, wydarzeń związanych z wojennymi losami oddziału „Tatara”. „To piękne lekcje historii, niezapomnianej choć trudnej, to chwile, które łączą pokolenia, poprzez wspólne przeżywanie  i docenienie ofiary jaką złożyli w obronie Ojczyzny „bohaterowie tamtych dni”.

Gdy na zakończenie uroczystości serdeczne słowa podziękowania skierował do uczestników uroczystości Pan Krzysztof Zubek, syn Marii Zubek, „Tatarzyny”, wszyscy już cichym pamiętaniem, tulili w sercach tę kolejną, nadpopradzką lekcję historii. Do zobaczenia za rok.
 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: SK