Portal - Piwniczna - Zdrój
Strona główna / Wydarzenia
Środa - 21 lutego 2018 Eleonory, Lenki, Kiejstuta     
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
Grono Pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Statut Szkoły
Oddziały gimnazjalne
Z kart historii
O patronie
Wydarzenia
Rada Rodziców
Kalendarz 2017/2018
Wykaz programów
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Odblaskowa Szkoła
Biblioteka
Zuchy
ZHP
SKO
MAITRI 2017
Projekt: Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe w klasie I
Świetlica profil.-wych.
Najlepsi uczniowie
Konkursy
Punkt Przedszkolny
Galeria
Kontrola rodzicielska
Pomocne strony
Szkoła na wesoło
Strony dla nas
Linki
Prosimy o wpis
polski
Z życia szkoły...


Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe, 

czyli z robotyką za pan brat.

 

Od października 2017 roku w naszej szkole realizowany jest projekt: Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.

W projekcie, oprócz naszej szkoły bierze udział 18 szkół podstawowych z dziewięciu gmin powiatu nowosądeckiego. Głównym celem projektu jest nabycie/podniesienie kompetencji TIK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne)  nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz osób dorosłych z terenów wiejskich i wiejsko – miejskich powiatu nowosądeckiego.

Zajęcia praktyczne realizowane są, wg ustalonego harmonogramu, w wymiarze 4 godz. dydaktycznych w tygodniu, od października 2017 do stycznia 2018. Bierze w nich udział 16 uczniów klasy I. Dziewczynki i chłopcy wykorzystują podczas zajęć innowacyjny sprzęt – roboty, tablety oraz materiały dydaktyczne. W kwietniu 2018 roku, w ramach projektu, odbędzie się wycieczka do krakowskiego Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

Po zakończeniu działań projektowych pozyskane roboty, gry logiczne i zestawy wprowadzające w świat robotyki, będą wykorzystywane podczas zajęć programowych.

Zdobywaniu umiejętności wczesnego programowania towarzyszy w tym przypadku radość i zabawa. I dobrze, bo poprzez zabawę pierwszaki nauczą się najwięcej.

W ramach projektu zakupiono dla szkoły sprzęt teleinformatyczny oraz materiały dydaktyczne na kwotę 12.544,01, a także pokryto koszt szkolenia specjalistycznego  podnoszące kompetencje cyfrowe w zakresie programowania, dla nauczyciela prowadzącego zajęcia. W naszej szkole zajęcia te realizuje p. Małgorzata Miczulska.

 


Zapraszamy do GALERIICzekając na Boże Narodzenie


Społeczność Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju, spotkała się w ostatni szkolny piątek na świątecznym apelu, by w życzeniowym  nastroju przeżyć chwile u Jezusowego Żłóbka. Nie zabrakło światełka, które przyniosło nam betlejemskie ciepło.

To szkolna tradycja, by przed nadchodzącymi świętami spotkać się w gronie koleżanek, kolegów, współpracowników, wyciszając się nastrojowo i złożyć ciepłe życzenia. Serdecznymi, głębokimi myślami powitała wszystkich prowadząca to spotkanie Siostra Bernadeta.

Tegoroczny apel przeżyty został we wspólnocie Maryi z Jezuskiem, Józefa, aniołów, pasterzy i królów, którzy przedstawiając jasełkowe sceny wprowadzili w świąteczny nastrój. To uczniowie klasy I, śpiewanymi kolędami, dialogami i samą grą, zaangażowali uczniów i nauczycieli, a także rodziców w głębokie, choć mające nadejść dopiero za kilka dni,  Boże Narodzenie.

Pani dyr. Bożena Maślanka złożyła wszystkim ciepłe, serdeczne życzenia. Ten czas, który nadchodzi, to  ważne chwile szczególnie dla naszych rodzin. Lecz jest to również moment, serdecznego spojrzenia na wszystkich, z którymi spotykamy się każdego dnia.

Nie mijajmy obojętnie takich wspólnych spotkań. Traktujmy je jak dar przebywania z innymi i przekazania dobrego słowa, na brak którego, cierpi współczesny świat.Zapraszamy do GALERIIApel Serca


Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju, włącza się w kolejny etap Duchowej Adopcji Serca dziewczynki z Kongo, Uwimany Karegei, podejmując się dalszej finansowej i modlitewnej opieki, już na etapie szkoły średniej. Dotychczas, od roku 2010, dziewczynka wspierana była na poziomie szkoły podstawowej. Przed nami kolejne wartościowe lata niesienia pomocy Uwimanie.

Od 1 września 2017 roku w akcję włączyli się wszyscy uczniowie szkoły. Zaangażowanie wiąże się z przekazywaniem groszowych, miesięcznych składek przez każdego ucznia. Zebrana kwota zostaje przekazana do biura adopcyjnego w Lubelskiej Kurii, a stamtąd dalej do Afryki, jako finansowe wsparcie określonego celu. Pomoc ta jest niezwykle ważna. Pozwala edukować dzieci i młodzież, na poziomie podstawowym i średnim, co pozwala wydostać się młodzieży z trudnych, biednych, często bratobójczych terenów afrykańskich wiosek. To okno na świat dla dziewcząt i chłopców, którzy chcą uciec od ubóstwa i niebezpieczeństw.

Aby przybliżyć uczniom trudny i wrażliwy temat pomocy dla ubogich, w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju organizowane są Apele Serca. To klasowe spotkania opowiadające o niełatwym życiu rówieśników, zamieszkujących biedne i niebezpieczne tereny Afryki. Przygotowane prezentacje multimedialne pozwalają w sposób obrazowy dotrzeć do świadomości dziewczynek i chłopców i uwrażliwić Ich na konieczność niesienia pomocy innym, bo przecież nie żyjemy tylko dla siebie.


Akcja charytatywna "Serce - Sercu"


„Człowiek jest wielki,

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

JAN PAWEŁ II

 

 Uczniowie  Gimnazjum i Szkoły Podstawowej  w Łomnicy Zdroju zostali wolontariuszami Akcji "Serce - Sercu".

W ramach pomocy społecznej Fundacja Sądecka co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizowała zbiórkę żywności dla najuboższych. Przy koszach rozstawionych w supermarkecie Tesco i Biedronka w Piwnicznej - Zdroju  dyżurowali uczniowie  naszej szkoły  współpracujący z Fundacją. Klienci, wchodzący do sklepu, otrzymali od młodzieży ulotki informujące o celu akcji "Serce - Sercu", a po zrobieniu zakupów dzielili się z najuboższymi zakupionymi artykułami spożywczymi. W koszach opatrzonych czerwonymi serduszkami lądowały artykuły spożywcze m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze i herbata.

Po przeprowadzonej zbiórce, wolontariusze pomagali w pakowaniu paczek żywnościowych, które tuż przed Wigilią trafiły do najbardziej potrzebujących, wielodzietnych rodzin, osób samotnych i chorych.  Nie trzeba tłumaczyć z jaką radością witani są kurierzy Fundacji Sądeckiej. W wielu domach to właśnie te paczki są podstawą stołu wigilijnego.

 Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy dar! 

Koordynator akcji szkolnej p. Beata Miechurska. 

Zapraszamy do GALERII

"Byłeś wolontariuszem akcji Serce-Sercu? Znajdź się na zdjęciach"-odnośnik do artykułu z portalu sadeczanin.infoPierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju dołączyły do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to program edukacyjny o charakterze społecznym organizowany cyklicznie począwszy od roku szkolnego 2009/2010. Obejmuje on corocznie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce.

 

Dzieci chcą się uczyć, jak być bezpiecznymi w domu i poza nim, jak unikać różnych zagrożeń i być czujnymi w życiu codziennym.  W październiku odbyło się już spotkanie z p. Policjantem, podczas którego dziewczynki i chłopcy pozyskali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz będą ją utrwalać w życiu codziennym. Pomoże im w tym książeczka, przygotowana specjalnie na użytek tej ogólnopolskiej akcji. Uczniowie będą również wdrażani do udzielania pierwszej pomocy. Finałem i podsumowaniem zdobytej wiedzy będzie udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który już niebawem. 

Ślubujemy …

 

27 października 2017 roku kolejna gromadka pierwszoklasistów została oficjalnie przyjęta do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju.

 

24 uśmiechniętych dziewczynek i chłopców przyrzekało na szkolny sztandar pilnie i sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków. Ceremonii pasowania dokonała dyr. szkoły p. Bożena Maślanka, która w ciepłych słowach dodała  pierwszakom otuchy na kolejne lata nauki. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy, pani Małgorzaty Miczulskiej obejrzeli zaproszeni na tę uroczystość rodzice, nauczyciele i uczniowie. Takty  poloneza, które tanecznym krokiem prowadziły tancerzy,  brzmiały dźwięcznie i dostojnie. Szeptane poetycko słowa budziły uśmiech na twarzach gości, a sam moment Ślubowania dostarczył niezapomnianych emocji wszystkim, a zwłaszcza pierwszakom. Rodzice obdarowali pierwszaków pamiątkowymi upominkami, a uczniowie klas trzecich wręczyli młodszym kolegom wykonane przez siebie niespodzianki.Te radosne chwile z pewnością zostaną miłym wspomnieniem pierwszych szkolnych lat. Dziś przeżywane bardzo emocjonalnie, kiedyś, podczas wertowania rodzinnego albumu, pamiętane będą z rozrzewnieniem.

Życzymy pierwszakom, wielu radosnych chwil  podczas czekających ich wielu lat nauki. Życzymy dzielnego mierzenia się ze szkolnymi obowiązkami w (już) ośmioklasowej szkole podstawowej.

Zapraszamy do GALERII
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju.

18 października 2017 roku piękne jesienne przedpołudnie upłynęło uczniom klas I-III na miłymi i pouczającym spotkaniu z aspirantem sztabowym p. Rafałem Maciakiem, reprezentującym Posterunek Policji w Piwnicznej Zdroju.

Bezpieczeństwo to sprawa pierwszej wagi, jeżeli chodzi o dzieci. Dlatego każdego roku, właśnie jesienną porą,  szkolne mury goszczą policjantów. Tegoroczne spotkanie poruszało wiele ważnych spraw, od przepisów ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, poprzez bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi po ostrożne i właściwe korzystanie z Internetu. Po wysłuchaniu prelekcji, uczniowie zadawali wiele pytań. Wszystkie spotkały się z rzeczową odpowiedzią. Dzieci z uwagą słuchały konkretnych przykładów należytego zachowania się podczas pracy i zabawy. Bardziej rozmowne dziewczynki i chłopcy nie omieszkali pochwalić się swoimi bohaterskimi „bezpiecznymi” wyczynami. Wszystko jednak było pod kontrolą.

Nie zabrakło radosnych, drogowych piosenek i życzeń dla Pana Policjanta, który na pamiątkę od dzieciaków i wychowawców otrzymał symbolicznego aniołka. Mamy nadzieję, że ten aniołek będzie dobrym opiekunem podczas wypełniania służbowych, niełatwych i często niebezpiecznych obowiązków. Bo przecież życie policjanta nie płynie tylko na szkolnych pogadankach, prawda? 


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Ojczyzna niejedno ma imię”

22 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju odbyło się uroczyste Święto Patrona Szkoły-9 Kompanii 3 Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. To kompania, która pod dowództwem majora Juliana Zubka zapisała bohaterskimi kartami, wojenny, beskidzki szlak.

Odbywająca się wrześniową porą uroczystość mają swój początek na Hali Łabowskiej, gdzie przy pomniku upamiętniającym bohaterskie walki oddziału „Tatara” z hitlerowskim najeźdźcą, gromadzą się od wielu lat żyjący partyzanci, Ich rodziny, przedstawiciele środowisk oświatowych, władze Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, a także młodzież na czele z harcerzami i inni goście. Obchody dnia następnego połączone są ściśle ze świętem szkoły i podejmują w wielu aspektach tematykę związaną z oddziałem „Tatara”, od czasów wojny po dni współczesne. Tradycją już jest, że msza św. z patriotyczną homilią inauguruje obchody tego patronalnego święta. Później Apel Poległych i patriotyczna akademia w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem nauczycieli. W ciepłych słowach, zwracając się do zebranych gości, dyr. Szkoły Pani Bożena Maślanka, podkreśliła siłę wychowania patriotycznego w polskich szkołach i konieczność przekazywania młodemu pokoleniu trudnych, historycznych prawd:  „Odległość czasowa nie zwalnia nas z obowiązku wierności naszemu pamiętaniu. Przeciwnie, to właśnie czas uczy nas szacunku, do tamtych chwil, szacunku dla tamtych ludzi i upomina się o wierność patriotycznym ideałom”. Obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, Pan Zbigniew Janeczek, podziękował wszystkim zebranym, za kultywowanie,  poprzez pamięć, wydarzeń związanych z wojennymi losami oddziału „Tatara”. „To piękne lekcje historii, niezapomnianej choć trudnej, to chwile, które łączą pokolenia, poprzez wspólne przeżywanie  i docenienie ofiary jaką złożyli w obronie Ojczyzny „bohaterowie tamtych dni”.

Gdy na zakończenie uroczystości serdeczne słowa podziękowania skierował do uczestników uroczystości Pan Krzysztof Zubek, syn Marii Zubek, „Tatarzyny”, wszyscy już cichym pamiętaniem, tulili w sercach tę kolejną, nadpopradzką lekcję historii. Do zobaczenia za rok.
 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: SK