Portal - Piwniczna - Zdrój
Strona główna / Odblaskowa Szkoła
Środa - 16 stycznia 2019 Mascelego, Walerii, Włodzimierza     
RODO
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
Grono Pedagogiczne
Statut Szkoły
Oddziały gimnazjalne
Oddział Przedszkolny
Z kart historii
O patronie
Wydarzenia
Podział godzin
Kalendarz 2018/2019
Wykaz programów nauczania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Odblaskowa Szkoła
Biblioteka
Zuchy
ZHP
SKO
MAITRI
Projekt: Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe w klasie I
Świetlica profil.-wych.
Galeria
Kontrola rodzicielska
Pomocne strony
Strony dla nas
Linki
Prosimy o wpis
polski
Odblaskowa szkoła

[ Odblaskowa galeria ] [ Spotkanie z policjantem ]
        
  



ODBLASKOWA SZKOŁA 2018/2019

           

Podobnie jak w latach poprzednich nasza szkoła wzięła udział w IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Akcja organizowana jest przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego natomiast honorowy patronat objął Małopolski Kurator Oświaty. Akcja ta promuje najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

            Celem konkursu było zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

            W ramach akcji został ogłoszony ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali swoje prace różnymi technikami plastycznymi. Najpiękniejsze z nich zostały umieszczone na gazetkach szkolnych. Odbył się również konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Organizowanie były zajęcia pozalekcyjne – kółka zainteresowań związane z tą właśnie tematyką. Miały one na celu jeszcze  bardziej uświadomiać uczniom jaką role odgrywa znajomość przepisów ruchu drogowego jak również noszenie odblasków.

26 października odbyła się akcja „Odblaskowa Nasza Klasa”. Uczniowie przynieśli do szkoły rożne odblaskowe akcesoria promując i zachęcając w ten sposób do noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza po zmroku.

31 października odbyło się spotkanie z panem policjantem, st. sierż. Krzysztofem Gargulą,  pełniącym obowiązki dzielnicowego w naszej miejscowości.

            Wychowankowie organizowali również akcje promujące bezpieczeństwo pieszych wśród seniorów. Spotykali się z nimi, rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem a także przekazywali opaski odblaskowe oraz uświadamiali jak ważne jest, aby każdy pieszy był widoczny na drodze, zwłaszcza wieczorową porą.

Koordynatorem akcji była p. Sylwia Kłap

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: SK