Aktualności

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Przedszkole to ważny etap w życiu każdego dziecka. To tutaj najmłodsi uczą się społecznych zachowań, poznają otaczający świat i nawiązują pierwsze przyjaźnie. Grupa 0 A "Słoneczka" świętowała Dzień Przedszkolaka we wtorek spędzając czas między innymi na aktywnej zabawie, konkurencjach sportowych i zdobieniu symbolu naszej grupy. Na zakończenie dzieci dostały pamiątkowe medale i baloniki. 

1 (1) 3 (2) 3 (1)
2 (1) 1 2

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych  z radością powitały wolny, wakacyjny czas. Z pewnością już za kilka dni przedszkolaki zatęsknią za kolegami, ukochanymi paniami, zabawkami, piosenkami i wszystkimi przedszkolnymi dobrodziejstwami. Z pewnością wspominać będą radośnie rok szkolny, który spędziły zdrowo i bezpiecznie, edukując się i rozwijając swoje zmysły. Dziś jednak, dumnie przyglądają się dyplomom, które dają gwarancję "przejścia" do następnej klasy i mocno ściskają swoje szkolne mamy. Gratulujemy dziewczynkom i chłocom z oddziałów: Smerfów, Słoneczek i Sówek, ukończenia kolejnych edukacyjnych miesięcy i zapraszamy wrześniową porą na kolejną przedszkolną i szkolną przygodę.

Sówki Smerfy Słoneczka

DZIEŃ SPORTU

1.3. Dzień Dziecka

Czerwcowe dni sprzyjały wesołym zabawom na świeżym powietrzu. Dzień sportu upłynął radośnie i co najważniejsze przy zdrowej, dziecięcej rywalizacji. Humory dopisywały zarówno dzieciom, jak równiez opiekunom. Wykonywane ćwiczenia były równocześnie zaprawą przed V Gminną Olimpiadą Przedszkolaków. Uczestnicy pokazali hart ducha i walczyli na całego. Tego dnia wszyscy okazali sie zwycięzcami. Wystarczy zerkąć do sportowej galerii.

1. Dzień Dziecka 1.1 Dzień Dziecka 1.2. Dzień Dziecka
2.4. Wycieczka Plac Zabaw - Leśniczówka 3. Olimpiada Przedszkolaków 3.1. Olimpiada Przedszkolaków

ŚWIĘTO FLAGI, 2 maja 2021

Święto Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nawiazując do patriotycznej tradycji drużyna harcerska  "Włóczykije" podczas szkolnej akcji przypomniała o szacunku dla symboli narodowych. 30 kwietnia harcerze z drużyny "Włóczykije" pod opieką podharcmistrza p. Magdaleny Kucaby, odwiedzili oddziały przedszkolne i klasy I-III, wręczając wszystkim dzieciom i uczniom samodzielnie wykonane flagi narodowe. Padły słowa o szacunku dla polskich symboli narodowych i o konieczności wywieszenia flagi na zewnątrz domów podczas majowych świąt. Zorganizowano również "patriotyczny" pochód na terenie szkoły. Ta forma najbardziej przemówiła do dziewczynek i chłopców. Oczywiście cała akcja przebiegła z zachowaniem pandemicznych obostrzeń. Uczymy się od najmłodszych lat szacunku do tego, co polskie. Pamiętajmy również, aby poza wizerunkową manifestacją prawdziwie nosić w sercu szacunek dla naszej kochanej Ojczyzny.

FINAŁ KONKURSU SKO U PRZEDSZKOLAKÓW

Finał konkursu SKO u przedszkolaków.

Do udziału w konkursie SKO, zapropagowanym na terenie naszej szkoły przez Panią Anię Toczek,  zmobilizowały się także przedszkolaki z oddziału „0”. Rozwiązywali test wraz w rodzicami w domach, a także grupowo z kolegami w przedszkolu. Chociaż tematyka związana z przedsiębiorczością, oszczędzaniem, ekologią, niemarnowaniem żywności, zdrowym odżywianiem i cyberbezpieczeństwem wydawała się być niełatwą, to dziewczynki i chłopcy poradzili sobie bardzo dobrze.  Była miła zabawa, podporządkowanie się regułom no i oczywiście dyplomy. Odwiedzając szkolną bibliotekę wszystkie przedszkolaki otrzymały od opiekunki SKO praktyczne nagrody. Mamy nadzieję, że wiedza, którą posiadły zaowocuje w przyszłości podejmowaniem mądrych decyzji.  

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas I

W związku z wywieszeniem/opublikowaniem w szkole listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I na rok szkolny 2021/2022, bardzo proszę rodziców o złożenie Potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w terminie od 8 do 13 kwietnia 2021r. - zgodnie z zarządzeniem Burmistrza.  Złożenie potwierdzenia jest warunkiem przyjęcia dziecka. Wszystkie podania w związku z rekrutacją rozpatrzono pozytywnie (wszystkie dzieci zostały zakwalifikowane). Ostateczna lista przyjętych zostanie wywieszona 16 kwietnia 2021 r. Potwierdzenie należy złożyć w szkole lub przesłać mailowo pod adres: splomnica@gmail.com

WIELKANOC U PRZEDSZKOLAKÓW

Wielkanoc u przedszkolaków

Najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły, poza pandemią, realizują swoje działania barwnie i kolorowo. Radosny świat dzieci mieni się barwami wiosny i nadchodzącej Wielkanocy. Artystyczna pomysłowość przejawia sie w wykonywaniu bajecznych prac. W ruch idą kredki, farby, flamastry, kolorowe papiery, bibuły, ale też i kartony, wstążeczki no i oczywiście klej - główny bohater w parze z nożyczkami. Trudno się dziwić, wszak to wiosna budzi sie do życia, a wraz z nią kreatywne pomysły. Zapraszamy do obejrzenia mini-galerii z plastyczno - technicznych wydarzeń, które realizowane były w oddziałach: Smerfów, Słoneczek i Sówek;)

LEKCJA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Lekcja w szkolnej bibliotece

Inna, niezwykła, sentymentalna, gdyż oto po raz ostatni „zawodowo” nasza Droga Pani Marysia ukazywała dzieciom bogactwo bibliotecznych zbiorów. Uczniowie naszej szkoły, oprócz korzystania z księgozbiorów biblioteki szkolnej, mają także dostęp do wielu pozycji czytelniczych Biblioteki Publicznej w Piwnicznej Zdroju, której pracownicą była właśnie odchodząca na emeryturę Pani Maria. Wspólna przestrzeń obu bibliotek umożliwia większy dostęp do książek,  zarówno dla szkolnej społeczności, jak również dla mieszkańców Łomnicy Zdroju. Książka jest dobra na wszystko. Wiedzą o tym czytelnicy często odwiedzający książkowe zacisze. Biblioteczne spotkania z literaturą dziecięcą i młodzieżową często połączone z barwnymi warsztatami artystycznymi, poza atrakcyjnością samą w sobie, dawały radość dzieciakom, ukazując niezwykły świat, który można wyczarować własnymi rękoma. Organizowanie spotkań autorskich przybliżało kulisy powstawania niejednej, poczytnej opowieści. Dziękujemy Pani Marii za spędzone z nami chwile, darowany nam czas i uśmiech, motywowanie do książkowych podróży i szukanie między szelestem kartek takich chwil, które chce się zapamiętać na zawsze.

WALENTYNKI

Walentynki

To święto, które daje wiele radości nie tylko obdarowanym ale również tym, którzy serdeczne życzenia i ciepłe słowa darują innym. Serduszka, kwiaty czy własnoręcznie wykonane podarki mówią swym wdziękiem o sile miłości i pamiętania, tak jak u przedszkolaków  naszej szkoły. Rezolutne "Słoneczka" nie kryły swych koleżeńskich uczuć, obdarzając się wzajemnie uśmiechami i kolorowymi walentynkami. Dzień Zakochanych zwraca uwagę na piękne uczucie miłości. I nieważny w tym wypadku wiek. Ważna świadomość i szczerość, a także pielęgnowanie radości i oczekiwania na to wyjatkowe "Kocham Cię".

WSPIERAMY STOWARZYSZENIE "NASZ DOM"

Kup walentynkową różę i wesprzyj Stowarzyszenie NASZ DOM.

Wkrótce Walentynki, święto, które zwraca uwagę na to, co piękne i szlachetne - na miłość. Obdarowujemy się niespodziankami i symbolicznymi upominkami. W naszej szkole jest to również okazja do wsparcia pięknej inicjatywy Stowarzyszenia Nasz Dom, związanej z pracami przy nowopowstającym Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Kosarzyskach. A więc dzielimy się naszym dobrym sercem i kupujemy rękodzielnicze róże. To nasze  "Kocham Cię" dla Tych, którzy tego potrzebują. Niech nasz tegoroczny dzień zakochanych rozkwitnie bukietem pięknych, wdzięcznych kwiatów.

KARNAWAŁ U PRZEDSZKOLAKÓW

Karnawał u przedszkolaków

To był radosny i kolorowy dzień w trzech przedszkolnych oddziałach. Muzyka, taniec i śpiew zagościły w szkolnych murach za sprawą małych przebierańców. Księżniczki, elfy, motyle, biedroneczki, piraci, „supermeni” no i oczywiście służba porządkowa -policjanci, którzy wspomagając wychowawców, czuwali nad utrzymaniem ładu i porządku😊.  Chociaż nie odbyła się zwyczajowa wspólna, szkolna zabawa, jednak tradycji stało się zadość i symboliczne karnawałowe nuty wybrzmiały w nasze szkole. Każda z grup, z zachowaniem pandemicznych nakazów, bawiła się w swojej sali i wyłącznie w swoim gronie. To małe wyzwanie w zupełności nie było przeszkodą dla rozbawionych dzieciaków.  Panował radosny, żywiołowy  nastrój, a na stołach nie brakowało pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. I tu serdeczny ukłon w stronę mam i tatusiów, którzy angażują się w nasze szkolne życie i wspierają nie tylko w czasie szkolnych uroczystości. Pamiętamy o dziewczynkach i chłopcach, którzy nie mogli bawić się z nami radośnie. Przesyłamy Im garść słodkości i ciepłe karnawałowe uściski.

Zapraszamy do karnawałowej galerii.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka

Nie zapominamy o miłości i wdzięczności dla naszych Babć i Dziadków. Mimo, iż za oknami śnieżnie i zimno, 21. i 22. stycznia, sale przedszkolaków i uczniów klas I-III wypełniło ciepło uczuć kierowanych do ukochanych Dziadków. Wnuki, te małe i te duże,  pamiętają o świątecznych, zimowych dniach, zarezerwowanych w kalendarzu dla Babć i Dziadków.  Mimo, iż nie odbyły się zwyczajowe uroczyste szkolne spotkania, pełne radości, gwaru, uśmiechu, tańców, piosenek i wierszy, jednak dziewczynki i chłopcy z zapałem przygotowywali piękne upominki, symbole dziecięcej miłości skierowanej do ukochanych seniorów. Kwiatuszki, koszyczki, laurki, okraszone słodkościami i oplecione pieczołowicie barwnymi wstążeczkami, „powędrowały” do ciepłych rodzinnych domów, gdzie tradycja przeplata się z pamiętaniem o wyrażaniu wdzięczności tym, których kochamy. Wyuczone strofy wierszyków poetycko wtuliły się w serca cierpliwych Dziadków i z pewnością zamieszkają tam na długo.  Do szczerych, dziecięcych życzeń dołączamy wdzięczne słowa za dar dzielenia się okruchami życiowych doświadczeń, cierpliwość, wyrozumiałość i to wszystko, co mogą ofiarować wyłącznie Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie.

MIKOŁAJKI

Mikołajki

Mimo obostrzeń pandemicznych Mikołaj nie zapomniał o przedszkolakach w naszej szkole. Trzy oddziały dzieci w wieku od 2,5-6 lat, w których nauka nieustannie przebiega w formie stacjonarnej, czekały na niezwykłego gościa z ciepłym mleczkiem i ciasteczkami. Oczekiwanie było wielkie. Poprzedzone przygotowaniem mikołajowych galerii, nauką wierszy, piosenek i opowieściami o niezwykłej, tajemniczej i dobrodusznej postaci. Gotowa przedświąteczna sceneria, ład i porządek zachęcała do radosnego oczekiwania. Zawodu nie było. Była niezwykła radość, uśmiech i moc podziękowań. Wychowawcy nie zapomnieli pochwalić swoich wychowanków do Mikołaja, wszak wszystkie dzieci maja dobre serduszka, a małe psoty wpisane są w wiek przedszkolny od zawsze. Wiemy o tym i my, przecież kiedyś też byliśmy dziećmi😊

Zapraszamy do mikołąjowej galerii, już w świątecznym nastroju.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Co prawda zabrakło ciepłego, pluszowego dotyku i szczęścia jakie kryje się w futerkach maskotek. Covid wprowadził swoje pandemiczne zasady. Nie zabrakło jednak wielu innych ciekawych zajęć związanych z misiowym świętem. Dla najstarszej grupy przedszkolaków był to dobry moment na zaprzyjaźnienie się z książką, właśnie tej o niedźwiadku. Pani Ania Toczek, pracująca w szkolnej bibliotece, przygotowała piękną bajkową niespodziankę dla dziewczynek i chłopców z „zerówki”. Dziękujemy😊. Młodsze grupy nie poprzestały na pracach rysunkowo technicznych. Były misiowe smakołyki, bajki i opowieści. Wiemy, że pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. I niech tak zostanie. Nie wyrastajmy z dzieciństwa i przytulajmy ciepłe misie, powierzając im swoje wielkie sekrety…

A tymczasem zapraszamy do misiowej galerii.

JESIENNE KONKURSY

Temat, który zadaje nauczyciel, stawia przed dzieckiem chęć sprostania wyzwaniu. Rączki malują, rysują, wycinają, lepią. I o to chodzi. Ćwiczenie technik manualnych to codzienny rytuał najmłodszych. Jeśli jeszcze przy okazji dziewczynki i chłopcy napotkają po drodze konkurs, to radości jest co niemiara. Ostatnie konkursowe wyzwanie to jesienne kolorowanki w oddziale 0. Zainspirowani zaproszeniem Pani Ani Toczek ze szkolnej biblioteki, milusińscy pochylili się nad kartami kolorowanek. Radość była ogromna, tym bardziej, że ofiarowane jesienne książeczki przypadły autorom do gustu. Przy dźwiękach nastrojowych piosenek najstarsi z grupy przedszkolaków tworzyli kolorowe prace. Zwycięzcami okazali się wszyscy i to największy powód do zadowolenia. Dziękujemy Pani Ani za piękne malowanki i kredki, a firmie CECHINI Muszyna za wspieranie naszych klasowych konkursów i ufundowanie symbolicznych nagród.

Zapraszamy do konkursowej galerii.

JESIEŃ U PRZESZKOLAKÓW

Pierwsze przedszkolne dni września mienią się u najmłodszych dziewczynek i chłopców różnymi barwami. Adaptacja trzylatka stara się nadążyć za pewnym krokiem sześciolatka. Zrozumienie kodeksu przedszkolaka, pierwsze wiersze, piosenki, prace plastyczne, spacery, zabawy i mnóstwo rozmaitych treści związanych z początkiem nowego roku szkolnego. Prym wiedzie tematyka bezpieczeństwa i zdrowia. Barwne malowanki, rysowanki i wydzieranki pomagają w zapamiętaniu zagadnień związanych z drogowym BHP. Odznaczony zostaje w przedszkolnym kalendarzu Dzień Jesieni, Marchewki, Jabłka. Ciepłe barwy jesieni uczą porządku w szufladkach i kącikach tematycznych, a drobny deszczyk zaprasza do rytmicznych zabaw. Miło spędzać czas wśród kolegów i cieszyć się wspólnymi chwilami. Rodzice zatroskani o swe pociechy angażują się serdecznie w życie przedszkolaków. Przemycają dobro i wyrozumiałość zachowując procedury pandemiczne. Dziękujemy Im za to. Tyle jeszcze przed nami. Nasz wielki świat od trzech do sześciu lat rozkręca się i mamy nadzieję, że będzie rozkwitał i piękniał z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc.

A tymczasem zapraszamy do jesiennej galerii.