Portal - Piwniczna - Zdrój
Strona główna / Biblioteka / Zbiory
Sobota - 20 października 2018 Ireny, Kleopatry, Witalisa     
RODO
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
Grono Pedagogiczne
Statut Szkoły
Oddziały gimnazjalne
Oddział Przedszkolny
Z kart historii
O patronie
Wydarzenia
Podział godzin
Kalendarz 2018/2019
Wykaz programów nauczania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Odblaskowa Szkoła
Biblioteka
Zuchy
ZHP
SKO
MAITRI
Projekt: Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe w klasie I
Świetlica profil.-wych.
Galeria
Kontrola rodzicielska
Pomocne strony
Strony dla nas
Linki
Prosimy o wpis
polski
Księgozbiór

Czasopisma  ] [ Lektury  ] [ Nowości  ]

Księgozbiór naszej biblioteki liczy około 7 tysięcy woluminów. Możecie w niej znaleźć książki o różnej tematyce.  Dlatego poświęćcie chwilkę czasu i pozwólcie oprowadzić się po naszym księgozbiorze. Przede wszystkim pamiętajcie, że książki ułożone są tematycznie, w działy, a w każdym dziale alfabetycznie według nazwisk autorów.


W czytelni został wyodrębniony księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzi bogaty wybór encyklopedii i słowników przedmiotowych i ogólnych. Literatura piękna sklasyfikowana została według działów.

Najbardziej znanym i najczęściej przez Was odwiedzanym działem jest oczywiście dział lektur. Warto wiedzieć, że obowiązuje podział na klasy.
       Najmłodszych, od klasy pierwszej do trzeciej, zapraszamy (co nie oznacza, że dla starszych wstęp tam jest wzbroniony) do działów oznaczonych symbolami Bw i B. W pierwszym z nich zebrane są wszystkie bajeczki i opowiadania dla młodszych dzieci.  W drugim dziale (B) znajdziecie wszystkie  przepiękne baśnie świata, nie tylko Andersena czy braci Grimm.
       Jeśli lubicie czytać o przyjaźni, pierwszej miłości, o szkolnym lub rodzinnym życiu waszych rówieśników, to udajcie się do działu oznaczonego symbolem Ob, gdzie znajdziecie powieści i opowiadania obyczajowe; między innymi pani Małgorzaty Musierowicz.
       Gdy chcecie uczestniczyć w  pasjonujących wydarzeniach i przeżyć przygodę, poczytać coś o żywej i wartkiej akcji, wybierzcie książkę z działu powieści i opowiadań przygodowych o symbolu P, w którym spotkacie się z Panem Samochodzikiem, trzema detektywami, bądź bohaterami książek Edmunda Niziurskiego.
             Przyrodników i wszystkich miłośników zwierząt zachęcamy do wędrowania między powieściami i opowiadaniami przyrodniczymi (Prz).
       Zainteresowani przeszłością Polski i świata zadowoleni będą z powieści i opowiadań historycznych (H), dzięki którym odwiedzą starożytny Egipt czy starożytną Grecję, dowiedzą się, jak to bywało w czasie panowania królów.

         Literatura pedagogiczna została wyodrębniona i umieszczona w dziale dla nauczycieli.

     Do zobaczenia w BIBLIOTECE

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: SK