Deklaracja dostępności

AKTUALNOŚCI

Kolejne miesiące nauki za nami. Żegnamy się radośnie z poczuciem dobrze wypełnionych szkolnych obowiązków. 

22 czerwca 2022 roku uczniowie klas drugich naszej szkoły spotkali się z piwniczańską  poetką i autorką książek, Panią Stanisławą Widomską-Fiedor.

Czy Dzień Dziecka może jeszcze zaskoczyć dzieci? Otóż tak! Bezcennym, bajkowym darem, jaki ofiarowali swoim podopiecznym nauczyciele. 

W dniu 13.05.2022r w Starym Sączu odbył się XXVII Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków Instrumentalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Uczniowie klas I-III spędzili Dzień Dziecka aktywnie, korzystając z uroków krajobrazu i atrakcji, jakie na ten uroczysty dzień zaplanowali wychowawcy z rodzicami.

Najpiękniejszy majowy dzień zakwita miłością i wdzięcznością do Mam. To święto nie liczy lat, nie wychodzi z mody. Żyje w uczuciach dziecka do Matki, by majową porą zostać wypowiedziane...

Podczas codziennych aktywności jesteśmy narażeni na wiele urazów, które powodują różnorodne obrażenia: otarcia, skaleczenia, krwawienia z nosa itp.

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, realizowanego przez Ministerstwo  Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dzień bez plecaka został zorganizowany przez samorząd szkolny. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przyszli bez plecaków i toreb. 

Pierwsze dni maja przybliżają piękne karty polskiej historii i uczą szacunku do ojczystych  symboli narodowych.

22 kwietnia klasa II a wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Atrakcji było co niemiara, jednak największe emocje wzbudziły zajęcia w Fabryce Robotów Przemysłowych.

#ZDROWOROSNA to Akcja, w której najmodsi mają nabrać przekonania, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.

Do klasy II tuż przed świętami zaglądnął Zajączek Wielkanocny zostawiając list dla uczniów z zadaniami do wykonania. 

Samorząd uczniowski i harcerze naszej szkoły przekazali plecaki wraz z wyposażeniem dla dzieci z Ukrainy, które uczą się w Szkole Podstawowej w Piwnicznej-Zdroju.

Trwa wojna na Ukrainie. Wielu uchodźców znalazło schronienie i pomoc również w Łomnicy ale możemy również pomóc tym, którzy zostali w Ukrainie i walczą o wolność ojczyzny starając się ratować życie rodaków. Siatki maskujące dla wojska to sposób na bycie niewidzialnym dla wroga czyli rosyjskich wojsk.

W dniu 25. 03. 2022r. na świetlicy szkolnej odbył się przegląd prac plastycznych, które zostaną wysłane na XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany przez KRUS.

W dniu 17 marca 2022r. na świetlicy w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju odbył się finał szkolnego konkursu Mam Talent. W konkursie tym wzięło udział 14 uczniów, którzy zaprezentowali się w następujących kategoriach: Śpiew Gra na instrumencie Taniec Rysunek Recytacja

Uczniowie klasy IIb oznajmili nadejście wiosny barwnym występem scenicznym pt.: "Witaj Wiosno".

Uczniowie klasy drugiej na nadejście wiosny przygotowali się od podstaw.

W dniu 3 marca 2022r. o godz. 8.30 w świetlicy szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu: ,,Mam talent”. Ponad dwudziestu uczniów szkoły prezentowało posiadane zdolności z różnych dziedzin twórczości artystycznej takich jak: śpiew, rzeźba, tkactwo, taniec, recytacja, rysunek czy gra na instrumentach (skrzypce, akordeon, ukulele).

W dniu 27 lutego 2022 r. na terenie Stacji Narciarskiej „Dwie Doliny Muszyna Wierchomla” odbyła się kolejna edycja Gminnych Igrzysk Zimowych dla dzieci i rodziców z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. W zawodach w slalomie gigancie wzięło udział uczestników, którzy zmagali się w różnych kategoriach wiekowych.  Wyniki i fotorelacja: ...

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zaprasza wszystkich uczestników XII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, do udziału w konkursie dla uczniów pod hasłem „Ochrona danych osobowych na co dzień”

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W obliczu barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę, mówimy „NIE” dla wojny. „Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości”. John Fitzgerald Kennedy

Kreatywni uczniowie klasy IIa karnawałowy czas odznaczyli magią teatru.

Klasowe karnawałowe zabawy niosą radość i optymizm. Cieszymy się wspólnymi chwilami w towarzystwie kolegów i koleżanek. 

Zainspirowani lekturą pt. „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów, uczniowie klasy II przenieśli się na Antarktydę, by tam na biegunie południowym, poznać  fascynujące życie polarników. 

Wyniki kolejnej edycji konkursu "Drugie życie śmieci" I miejsce   -    Laura Porębska "Oa" II miejsca - Dominik Franczak "Oa" i Marta Kiklica kl. II a III miejsca   -  Paulina Ramut kl. "Oa" i Dominik Dziedzina kl." Oa" i Rafał Fiedor "Ob" wyróznienie  - Wiktor Źrałka kl. IIa i Nadia Pulit kl. 1 i Julian Potok kl. II a Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i nadal zachęcamy do dbania o naszą...

14 lutego 1942 roku oficjalnie funkcjonować zaczęła Armia Krajowa!

14 lutego obdarzamy się wszystkim, co „kochane”, nie zapominając o prawdziwej sile dobroci i miłości.

Choroba koronawirusowa (COVID-19) to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2.

Zarządzenie Burmistrza Piwnicznej-Zdroju (z załącznikami) odnośnie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klas I w roku szkolnym 2022/2023.

Opieka wakacyjna w roku 2022 w przedszkolach/ oddziałach przedszkolnych - Zarządzenie Burmistrza Piwnicznej-Zdroju

Styczeń odznacza wdzięcznością Dzień Babci i Dzień Dziadka, a wnuczki i wnukowie ślą ciepłe, serdeczne życzenia, przytulając się do Ich cierpliwej miłości.

Ciesząc sie nadchodzącym wolnym czasem nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

ŻYCZENIA DLA Nauczycieli, Rodziców, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju

Wieloletnia tradycja, jaką jest przekazywanie Światła przez harcerzy spotyka się z ogromnym ciepłem i radością wszystkich, którzy je otrzymują. W naszej Parafii i szkole Światło gościło w tym roku po raz 19. dzięki harcerzom z drużyny Włóczykije.

Ostatniego dnia nauki stacjonarnej, przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, obdarowywaliśmy się zwyczajowymi życzeniami.

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Nasza szkoła wybrzmiewa więc dziecięcym śpiewem kolęd i pastorałek. Przemycane podczas lekcji utwory dodają uroku szkolnym chwilom i melodyjnie oznajmiają, że nadchodzi radosny bożonarodzeniowy czas.

Przedświąteczny czas budzi się w naszej szkole wydarzeniami związanymi w różnoraki sposób z tradycją Bożego Narodzenia. Najbarwniejsze z nich to kiermasze i wystawki.

W dniu 2 grudnia 2021r. bardzo wcześnie rano uczniowie klas ósmych naszej szkoły wyruszyli poznawć stolicę naszej Ojczyzny. Historyczny Trakt Królewski, Muzeum Łazienki Warszawskie czy Muzeum Powstania Warszawskiego to tylko niektóre punkty naszej wycieczki.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie o tematyce ekologicznej „Młodzi naukowcy i technicy ratują świat”. Jego celem jest zdobywanie wiedzy na temat zagrożeń i wyzwań, przed którymi stanęła nasza cywilizacja.

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem naszej inicjatywy jest  niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. 

Uczniowie klas I-VIII również świętowali Mikołajki. Były podarki, dobre słowa, a wszystko w nastroju gwarnej radości i serdeczności.

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy...

W roku 2010 nasza szkoła włączyła się aktywnie w działalność Ruchu Solidarności z Ubogimi Krajów Trzeciego Świata, podejmując się duchowej adopcji dziewczynki z Kongo – Uwimany Karageyi.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Samorząd uczniowski w naszej szkole organizuje zbiórkę „grosików”. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz...

Julian Zubek ps. „Tatar” (ur. 27 sierpnia 1913 w Nowym Sączu, zm. 24 listopada 1981 w Kosarzyskach) – major 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Sportowiec, członek ludowych zespołów folklorystycznych, żołnierz, nauczyciel, kurier, partyzant ... W ramach wspomnienia majora Juliana Zubka ps."Tatar", w 40. rocznicę jego śmierci harcerze z naszej szkoły oraz SP Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju pod opieką...

Tegoroczne obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole inaczej niż zwykle. Z uwagi na trwający stan epidemii świętowanie 11 listopada było symboliczne i skromne. Nie oznaczało to jednak, że musieliśmy zrezygnować ze świętowania w ogóle. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję „Szkoła do hymnu” i zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”o godzinie 11.11...

09.11.2021r. - ,Gdzieś między słowami…” Od słowa do słowa i wycieczka gotowa – do Krakowa. Pani Janeczek Bogumiła o program i przebieg wycieczki się zatroszczyła. Słów po drodze bez liku, przekomarzania, mieszaniny śmiechu i napominania. Słuchanie i niesłuchanie, widzenie i niepatrzenie. Uśmiechanie się do świata przez szybę auto-busu. Podróż przebiega bez zakłóceń. Złapanie przysłowiowej...

4 listopada 2021 roku pierwszaki spotkały się ze Skarbnikiem w podziemiach najstarszej Kopalni Soli. Bocheńskie podziemia powitały małych gości wraz z opiekunami niezwykłym baśniowym klimatem.

Listopad przywołuje pamięć o tych, których już nie ma wśród nas. Wspominamy rodzinnie, osobiście ale również obdarzamy pamięcią zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

W dniu 29. 10.2021 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Maślanką oraz pedagogiem p. Jerzym Jamrozowiczem uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu było przede wszystkim poznanie zabytków i historii Krakowa oraz legend związanych z tym miastem. Podróż po Krakowie piątoklasiści rozpoczęli od obejrzenia rzeźby Smoka Wawelskiego – ważnego symbolu miasta. Następnie zwiedzili...

28 października 2021 roku klasa I uroczyście ślubowała na sztandar szkoły, przyrzekając wierność uczniowskim obowiązkom.

WIELKI TRZYFAZOWY ODLOTOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH w ramach zajęć w świetlicy szkolnej. Szczegóły - poniżej: TURNIEJ GIER planszowych i karcianych

Życzenia od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju

Artystyczne przedpołudnie ze szkolnym teatrzykiem zafundowała przedszkolakom klasa IIB.

W dniu 7 września 2021r. harcerze z drużyny „Włóczykije” wędrując wzdłuż Łomnicy Zdroju sprzątali pomniki i zapalali znicze. W piękny jesienny dzień harcerze pod opieką drużynowej ph. Magdaleny Kucaby i P. Jerzego Jamrozowicza  zawędrowali na Rechmanówkę. Tam posprzątali teren wokół pomników, zapalili znicze i uczcili pamięć poległych minutą ciszy. Właśnie w tym miejscu 77 lat temu...

Zbiory książkowe biblioteki szkolnej wzbogaciły się o kolejne pozycje, związane z II wojną światową.

Kreatywny październik nie próżnuje. W naszej szkolnej bibliotece pierwszaki miały możliwość zasmakować w pięknie literatury, a także… chrupiących wafelkach. 

Jesień swą piękną aurą nastraja optymistycznie do organizowania klasowych wycieczek. Te pierwsze wrześniowe, dały już wiele radości uczniom klas II-III, którzy uczestniczyli w pięknych wydarzeniach w Muszynie, a także Skrudzińskim Labilandzie.

Wrzesień to czas powrotów, rozmaitych. Nasza szkoła wraca pamięcią do czasów walk partyzanckich II wojny światowej, obdarzając wdzięcznością swego Patrona – Bohaterów 9 Kompanii 3 Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Oddział mjr. Juliana Zubka, legendarnego „Tatara” wypowiadał miłość do Ojczyzny swoimi wojennymi, partyzanckimi losami. Bezwarunkowość, poświęcenie, wyrzeczenia, a nade...

Od wielu już lat jesienne wspomnienia prowadzą nas na jaworzynowy szlak. By pamiętać i ponieść dalej ku przyszłości chwile związane z wojennymi wydarzeniami.

20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. 

Lekcja historii – 17 września 1939 rok    Łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, który przed wybuchem II wojny światowej zawarły III Rzesza i Rosja Sowiecka. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski. Armia Czerwona wkroczyła na...

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju informuje, że ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021r. o godz. 8.00. Będzie to spotkanie dzieci i uczniów Szkoły ze swoimi wychowawcami w klasach  - bez uroczystego rozpoczęcia, ze względu na pandemię, wg poniższego wykazu: Grupa PP – p. Joanna Najduch – s. 39; Klasa „0”a – p. Jadwiga Maślanka – s. 41; Klasa „0” b –...

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii koronawirusa. Powyższe zasady będą obowiązywać na terenie szkoły od dnia 1 września 2021r.

Szanowni Państwo, Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje na temat szczepień w szkołach, m.in. list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.    Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz...

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym. Wytyczne zostały opracowane, aby...

Dobiegł końca kolejny szkolny rok. Rok edukacyjnych niepokojów i wyzwań, którym wszyscy staraliśmy się sprostać. 

25 czerwca 2021 roku nasza szkoła otrzymała pamiątkowe odznaczenie  „ZA ZASŁUGI DLA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych  z radością powitały wolny, wakacyjny czas. 

"Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach".   (Franz Schubert) Absolwentka naszej szkoły - Marta Fiedor to uczennica która od lat zdobywała wysokie miejsca na różnych konkursach wokalnych zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym, a także ogólnopolskim.

Nie zapominamy o Drogich Tatusiach, składając Im w dniu pięknego święta serdeczne, ciepłe życzenia i nutkę wdzięcznego pamiętania. 

Wszystkich uczniów kl. I - VIII naszej szkoły zapraszamy na PÓŁKOLONIĘ organizowaną w wakacje między innymi przez Urząd Miasta i Gminy w Piwnicznej - Zdroju. Szczegóły - na plakacie.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 08 czerwca 2021r. zmarła                                              BARBARA  SZABLA emerytowana Nauczycielka języka angielskiego, rosyjskiego, Nauczyciel Bibliotekarz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Łomnicy Zdroju. W Zmarłej straciliśmy znakomitego Nauczyciela, osobę o dużej wrażliwości i sercu, Koleżankę i Przyjaciela....

Muzyka łagodzi obyczaje i jest dobra na wszystko. Muzyka to sposób na monotonię, sposób na nudę, odreagowanie i odskocznia od nauki zdalnej. A że przy okazji zagra się dla innych i wygra do tego nagrody to wartość przynajmniej podwójna. Przekonali się o tym dwaj uczniowie z klasy VII A: Piotr Cięciwa i Igor Żywczak, którzy reprezentowali szkołę w XXVI Konkursie Młodych Muzyków Instrumentalistów...

Dzień Dziecka zatrzymuje nas w radości przy naszych pociechach. Pozwólmy Im pośród prezentów i niespodzianek tego dnia odnaleźć to, czego potrzebują najbardziej... wspólnie spędzonych chwil.

Nasza świąteczna kartka z kalendarza przywołuje jedyny i wyjątkowy dzień, pełen radości i miłości, wspomnień i tęsknot, ale nade wszystko serdecznych życzeń. 

Znamy już laureatów ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół uczestniczących w XI edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie poradnika dla rodziców pt. „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych”.

Propagując tematykę związaną z ochroną naszej planety, klasa 2a przedstawiła przedszkolakom: "Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny".

Duża dawka pozytywnej energii,  zakręcenia i radości były udziałem tych osób, które pojawiły się w dniu 06.05.2021r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju, gdzie odbył się Finał Konkursu ,,Mam talent”.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie kl. VIII ! Zapraszam na wydarzenie na żywo, na którym będzie zaprezentowane działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji  kandydaci dowiedzą się, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Zapoznają się również z procesem wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo...

W załączniku poniżej znajdują się wytyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów, w tym egzaminu ósmoklasisty.  Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021r. egzaminów, w tym egzaminu ósmoklasisty.

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MEN: od 04 maja 2021r. W NASZEJ SZKOLE: 1.oddziały przedszkolne  w dalszym ciągu pracują w sposób stacjonarny; 2. w klasach I - III lekcje odbywają się STACJONARNIE  - wg stałego planu; 3. w klasach IV - VIII  nauka nadal będzie prowadzona w formie zdalnej.   4. świetlica pracuje zgodnie z planem. od 17 maja 2021r. : 1. uczniowie klas IV - VIII częściowo wracają...

Zachęcamy wszystkich (uczniów, rodziców, nauczycieli) do wzięcia udziału w VI edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego, który organizowany jest przez Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie. Przedmiotem fotografii powinno być Słońce – nasza gwiazda dzienna. Zachęcamy do ujęcia Słońca w sposób artystyczny. Przykładem może być wschód lub zachód Słońca, nietypowa słoneczna sceneria,...

Świętując uroczystość uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywołujemy odległe wydarzenia zapisane na pięknych, ale też tragicznych kartach naszej historii.  

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nawiazując do patriotycznej tradycji drużyna harcerska  "Włóczykije" podczas szkolnej akcji przypomniała o szacunku dla symboli narodowych.

25 kwietnia 2021r. przy zachowaniu zasad sanitarnych, odbyła się pierwsza od ponad roku harcerska gra terenowa - bieg na orientację dla drużyn Hufca Nowy Sącz. Nasza drużyna harcerska "Włóczykije" zajęła 1 miejsce.  GRATULACJE !!! Drużynowa drużyny "Włóczykije", podh. Magdalena KUCABA

Do udziału w konkursie SKO, zapropagowanym na terenie naszej szkoły przez Panią Anię Toczek,  zmobilizowały się także przedszkolaki z oddziału „0”.

Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkoły i przedszkola. Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 26 kwietnia 2021r. w naszej szkole: 1.oddziały przedszkolne  w dalszym ciągu pracują w sposób stacjonarny; 2. w klasach I - III lekcje odbywają się w systemie hybrydowym (lekcje będą odbywać się naprzemiennie: zdalnie i stacjonarnie z zachowaniem reżimu sanitarnego) - wg załączonego harmonogramu;...

Każdy nauczyciel, który daje uczniom zadania pozwalające na rozwijanie kreatywności, widzi, z jakim zaangażowaniem pracują uczniowie, gdy identyfikują się ze swoją pracą i z postawionym zadaniem. Podczas pracy z lekturą w klasie 7 uczniowie stworzyli Goplanę – postać z „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Aby zacząć pracę, odbyli wirtualną podróż do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w...

Konkurs SKO „Drugie życie śmieci”  I miejsce-  Marta Kiklica II miejsce- Antonina Kalińska, Lena Izworska III miejsce-Natalia Pulit, Amelia Dziedzina, Kuba Baran   Wyróżnienia: Karol Bołoz, Marcelina Pająk, Julian Potok, Bartosz Pulit, Zuzanna Toczek, Wiktor Źrałka, Jakub Żywczak, Kamil Żywczak😊   Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i nadal zachęcamy do dbania o naszą planetę.  Nagrody...

SKO zaprasza na test. Rozpoczęcie już w poniedziałek - 19 kwietnia 2021r. PLAKAT Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod podanym linkiem: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/o-sko/zapros-rodzine-i-znajomych-do-udzialu-w-tescie-wiedzy-sko/

Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów – zaproszenie do udziału w Konkursie. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie....

Burmistrz wraz z MKRPA ogłosił profilaktyczny konkurs plastyczny dla uczniów szkół z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój pn. „BEZNAŁOGOWO, czyli jak żyć zdrowo? ”.  Szczegóły - w Regulaminie konkursu. PLAKAT konkursu.

Sejm Dzieci i Młodzieży 2021 Rozpoczęła się rekrutacja do tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mogą w niej wziąć udział uczniowie w wieku od 13 do 17 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2021 r. do godz. 15:00. Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. Temat tegorocznej, specjalnej edycji Sejmu Dzieci i...

„Test wiedzy SKO” – o czym warto wiedzieć.  Termin: 19-25 kwietnia 2021 r.    Test ma charakter edukacyjny. Rozwiązanie testu pozwala na utrwalenie i potwierdzenie wiedzy  dot. m.in. finansów, zdrowego stylu życia, cyberbezpieczeństwa.   Formuła: Test będzie miał formę elektroniczną. Dla tych szkół/nauczycieli/uczniów, którzy będą mieli problemy z rozwiązaniami cyfrowymi, test będzie...

W związku z wywieszeniem/opublikowaniem w szkole listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I na rok szkolny 2021/2022, bardzo proszę rodziców o złożenie Potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w terminie od 8 do 13 kwietnia 2021r. - zgodnie z zarządzeniem Burmistrza.  Złożenie potwierdzenia jest warunkiem przyjęcia dziecka. Wszystkie podania w związku z rekrutacją rozpatrzono...

Wyniki szkolnego konkursu ,,Wielkanocne tradycje" i ,,Najpiękniejsza pisanka" 2021. Z radością przedstawiamy wyniki konkursu szkolnego. Zadanie nie należało do łatwych , bo wpłynęło aż 48 prac. Dnia 26 marca 2021 jury w składzie : Miczulska Małgorzata, Maślanka Jadwiga, Jamrozowicz Jerzy oraz Najduch Joanna przyznało nagrody i wyróżnienia. Celem konkursu było kultywowania tradycji polskich Świąt...

„Euroregion „Tatry” oczami dzieci” to MIĘDZYNARODOWY konkurs plastyczny, w którym do udziału zapraszamy WSZYSTKICH uczniów naszej szkoły. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu. Uczniowie zainteresowani udziałem w Konkursie proszeni są o kontakt z nauczycielem plastyki lub pedagogiem szkolnym.  PLAKAT

W zakładce POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA znajdują się opracowane przez ekspertów Urzędu Ochrony Danych Osobowych PORADY w formie pigułek wiedzy, które będą stanowiły dla Państwa i uczniów cenne źródło wiedzy nt. ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie, a także dobry moment do rozmowy o ochronie danych osobowych i prywatności oraz świadomego korzystania z urządzeń, programów...

Najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły, poza pandemią, realizują swoje działania barwnie i kolorowo. 

Koronawirus: informacje i zalecenia dla rodziców dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego znajdują się w załącznikach.

Wszystkich uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”  [PLAKAT].  Szczegóły w Regulaminie Konkursu. Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniemi zabawą...

Jak dużo wiemy o miejscu, w którym przyszło nam żyć? Czy znamy prawdziwą historię miejscowości, której bogactwo kształtuje lub też kształtować powinno nasze wzrastanie?

PAMIĘTAMY!!!  1 MARCA Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.     Tego dnia w 1951 roku, w Warszawie w więzieniu na Mokotowie, rozstrzelano przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość - ppłk. Łukasza Cieplińskiego „Pług” i jego współpracowników. Komuniści zakopali ich ciała w nieznanym miejscu.  Święto zostało zainicjowane przez prezydenta Lecha...

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM W SCHRONISKACH.  W jaki sposób? Nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Eko Zwierzaki”  – „Tusz do paki”.  W szkole znajdują się specjalnie oznaczone kartony, do których można wrzucać przez cały rok szkolny zużyte tusze z drukarek atramentowych. Zachęcamy do udziału w akcji, segregując śmieci dbamy o nasze środowisko naturalne,a dodatkowo możemy pomóc...

Inna, niezwykła, sentymentalna, gdyż oto po raz ostatni „zawodowo” nasza Droga Pani Marysia ukazywała dzieciom bogactwo bibliotecznych zbiorów.

To święto, które daje wiele radości nie tylko obdarowanym ale również tym, którzy serdeczne życzenia i ciepłe słowa darują innym.

Relacja z konkursu "Mam talent" realizowanego w ramach zajęc świetlicowych.

Wkrótce Walentynki, święto, które zwraca uwagę na to, co piękne i szlachetne - na miłość. 

To był radosny i kolorowy dzień w trzech przedszkolnych oddziałach. Muzyka, taniec i śpiew zagościły w szkolnych murach za sprawą małych przebierańców.

Nie zapominamy o miłości i wdzięczności dla naszych Babć i Dziadków. Mimo, iż za oknami śnieżnie i zimno, 21. i 22. stycznia, sale przedszkolaków i uczniów klas I-III wypełniło ciepło uczuć kierowanych do ukochanych Dziadków.

Prosimy o zapoznanie się z treścią zarządzenia.

§1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy regulamin, określa warunki i zasady korzystania z usługi Microsoft Office 365 dla edukacji w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju. 2. Korzystanie z Usługi (w tym z komunikatora) jest bezpłatne. 3. Usługa dostępna jest z dowolnego komputera z dostępem do internetu poprzez dowolną aktualną przeglądarkę internetową. Z części usług można korzystać także za pomocą...

Zasady pracy gabinetu Medycyny Szkolnej w roku szkolnym 2020/2021  celem zapewnienia bezpieczeństwa na terenie placówki podczas trwania epidemii SARS-Cov2

Wg informacji Rzecznika Praw Dziecka - na konkurs plastyczny ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020 wpłynęło ponad 3 tysiące prac z ponad 700 szkół w całej Polsce! 

Chociaż śnieżna i mroźna zima przekornie, od kilku już lat, nie nadchodzi wraz z datą  wyznaczoną jej w kalendarzu, jednak niezmienne pozostają zasady bezpiecznego korzystania z zimowych zabaw na świeżym powietrzu. 

To już po raz 19. harcerze z drużyny harcerskiej Włóczykije przywieźli Betlejemskie Światełko Pokoju i przekazali do kościoła i szkoły z życzeniami bożonarodzeniowymi dla mieszkańców Łomnicy Zdroju.

Szczegółowe informacje o projekcie „Dobra przyszłość – świetlice dla dzieci i młodzieży” i warunkach udziału w nim  znajdują się w załącznikach: Informacja Plakat

Niech dobre, bożonarodzeniowe życzenia zagoszczą wśród nas...

Mimo obostrzeń pandemicznych Mikołaj nie zapomniał o przedszkolakach w naszej szkole. Trzy oddziały dzieci w wieku od 2,5-6 lat, w których nauka nieustannie przebiega w formie stacjonarnej, czekały na niezwykłego gościa z ciepłym mleczkiem i ciasteczkami.

Przedszkolaki z oddziału „0” przystąpiły do XIII edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, a także uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie do ruchu już od najmłodszych lat.

Dzisiaj, 11 listopada 2020 roku mija 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. 

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Przedszkolaki z naszej szkoły nie zapomniały o tej niezwykłej postaci i sympatycznie odznaczyły radosny dzień w szkolnym kalendarzu.

W bieżącym roku szkolnym (2020/2021) nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pn. „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”. Organizatorem programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Od 9-29 listopada 2020 roku klasy I-III przechodzą na naukę zdalną.

Ciepły, wyciszony listopad  przypomina o obowiązku pamiętania o Tych, którzy odeszli. Modlitwa, nawiedzenie grobów i mogił, chwila zadumy i wspomnienie bliskich, których już nie ma wśród nas.

26 października 2020 roku zmarła Pani Maria Zubek, legendarna „Tatarzyna”, żona mjr Juliana Zubka, dowódcy 9 Kompanii 3 Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Z głębokim żalem przyjęliśmy tę wiadomość. Łączyło nas tak wiele. Historia, której prawdziwe kawałki darowała w opowieściach młodemu pokoleniu. Partyzanckie wspomnienia, które w Jej sercu dojrzewały chwilami lęku,...

"Mała książka- wielki człowiek"- projekt dla uczniów klas pierwszych, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wierzymy, że "czytelnictwo" zaczyna się już od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują...

23 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów. Dzieci z klasy Ia i Ib zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne i taneczne. W drugiej części uroczystości, w niezwykle podniosłej atmosferze, zabrzmiały słowa Ślubowania Pierwszoklasistów.  Zastępca dyrektora szkoły- Pani Dorota Żywczak dokonała symbolicznego pasowania na uczniów. Miłym...

2 października świętowaliśmy obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To już po raz drugi szkoła włączyła się w ten projekt i wspólnie bawiliśmy się tabliczką mnożenia. Wcześniej jednak uczniowie klasy V wykonali gazetkę w pracowni matematycznej z własnymi rymowankami ułatwiającymi zapamiętywanie tabliczki mnożenia, wywiesili w holu szkoły plakat i List do Rodziców promujący to wydarzenie,...

Świat przedszkolaka mieni się technikami i barwami zamkniętymi w kredkach, farbach, kolorowych papierach, plastelinie, modelinach...

Pierwsze przedszkolne dni września mienią się u najmłodszych dziewczynek i chłopców różnymi barwami.

Październik 2010 roku był czasem, kiedy nasza szkoła przystąpiła do udziału w Duchowej Adopcji Serca, biorąc pod opiekę dziewczynkę z Afrykańskiego Kongo – Uwimanę Karageyę. Tym samym włączyliśmy się do pięknego dzieła Ruchu Solidarności z Krajami Trzeciego Świata-MAITRI.

Zapraszamy do galerii wspomnień z uroczystości, które od lat organizowane są jesienią w naszej szkole.

Bezpieczny powrót do szkoł. Działania MEN w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii LINK                            

Zasady funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju w związku z epidemią COVID-19 w Polsce od 1 września 2020r

Informacje dla uczniów i rodziców dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21.

DYREKTOR SZKOŁY W ŁOMNICY ZDROJU INFORMUJE, ŻE W DNIU 27.07.2020 ROKU BĘDĄ WYDAWANE ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Pragniemy podziękować Panu Krzysztofowi za zaangażowanie i włączenie się w organizację tegorocznego wynagradzania uczniów za najlepsze osiągnięcia w nauce.

Najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły, poza pandemią, realizują swoje działania barwnie i kolorowo. 

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Drużyna harcerska Włóczykije, akcja przeprowadzoną na terenie szkoły, przypomina o ważności tego święta.

Nie zapominamy o Drogich Tatusiach, składając Im w dniu pięknego święta serdeczne, ciepłe życzenia i nutkę wdzięcznego pamiętania. 

Życzenia od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju

Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zapraszają do udziału w konkursie: "Drugie życie śmieci".

W obliczu barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę, mówimy „NIE” dla wojny. „Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości”. John Fitzgerald Kennedy