Portal - Piwniczna - Zdrój
Strona główna / Odblaskowa Szkoła
Sobota - 20 października 2018 Ireny, Kleopatry, Witalisa     
RODO
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
Grono Pedagogiczne
Statut Szkoły
Oddziały gimnazjalne
Oddział Przedszkolny
Z kart historii
O patronie
Wydarzenia
Podział godzin
Kalendarz 2018/2019
Wykaz programów nauczania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Odblaskowa Szkoła
Biblioteka
Zuchy
ZHP
SKO
MAITRI
Projekt: Innowacyjne Rozwiązania Cyfrowe w klasie I
Świetlica profil.-wych.
Galeria
Kontrola rodzicielska
Pomocne strony
Strony dla nas
Linki
Prosimy o wpis
polski
Odblaskowa szkoła

[ Odblaskowa galeria ]
        
  


ODBLASKOWA SZKOŁA 2017/2018


Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w konkursie: „Odblaskowa szkoła”, organizowanym przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Akcja ta promuje najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W ramach akcji został ogłoszony ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali swoje prace różnymi technikami plastycznymi. Najpiękniejsze z nich zostały umieszczone na gazetkach szkolnych.

Dzień 27 października, został ogłoszony „DNIEM ODLBASKÓW”. Uczniowie przynieśli do szkoły różne odblaskowe akcesoria, kamizelki, chusty, opaski itp. Wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością w kreowaniu swoich strojów.

Wychowankowie organizowali również akcje promujące bezpieczeństwo pieszych wśród seniorów. Spotykali się z nimi, rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem a także przekazywali opaski odblaskowe oraz uświadamiali jak ważne jest, aby każdy pieszy był widoczny na drodze, zwłaszcza wieczorową porą.

Koordynatorem akcji była p. Sylwia Kłap

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: SK